Чи можливе звільнення вагітної жінки, що працює за строковим контрактом?

Не зважаючи на стереотип щодо неможливості звільнення з роботи вагітної жінки Верховний Суд у справі №759/19440/15-ц сформулював позицію щодо можливостей такого звільнення.

Фабула справи стосувалась процедури звільнення особи, що завагітніла під час роботи за строковим трудовим контрактом. Позивачка подала позов про поновлення на роботі, проте Верховний Суд підтримав позицію судів попередніх інстанцій щодо того, що під час роботи за контрактом діють дещо інші, відмінні від звичайних положень законодавства умови.

Вже виходячи із загального поняття про трудовий контракт (ст.21 КЗпП України) стає зрозуміло, що така форма співпраці дає можливість сторонам самостійно врегулювати порядок їх роботи.

В свою чергу, ст.36 КЗпП України таки передбачає можливість звільнення вагітної жінки при закінченні строки трудового договору у випадку дотримання однієї умови: знайти нове робоче місце відповідно до професії особи. Працевлаштування може відбуватись як на цьому ж підприємстві, так і в іншій організації. При цьому, недопустимим є наявність часового проміжку між звільненням і прийняттям на нову роботу.

Суд наголосив, що оскільки підприємство під час звільнення особи не виконало свого обов’язку щодо працевлаштування, у позивачки немає підстав вимагати поновити себе на роботі, а є право вимоги щодо дотримання роботодавцем свого обов’язку щодо працевлаштування і щодо виплати середньої зарплати (за 3 місяці починаючи зі строку закінчення трудового контракту).

Таким чином, в аналогічних випадках слід звертати увагу на те, що позовними вимогами, які пред’являються до роботодавця, мають бути вимоги не щодо поновлення на роботі, а вимоги щодо забезпечення новою роботою та виплати середньої заробітної плати.

Комментариев еще нет.

Оставить комментарий

%d такие блоггеры, как: