Податкова пільга за наявності двох неповнолітніх дітей

Багато хто стверджує, що в нашій країні завелике податкове навантаження, особливо в частині доходу фізичних осіб у вигляді заробітної плати.

Як впливають податки на заробітну плату в країні?

Так, на заробітну плату нараховується ПДФО в розмірі 18% (ст.167.1 ПКУ), а також 1,5% військового збору (161.1.3 ПКУ).

В той же час, відповідно до ст.169.1.1 ПКУ певні категорії працівників мають право на застосування щодо них спеціальної податкової пільги, що дещо зменшує податкове навантаження на їх заробітну плату.

Розмір податкової пільги складає 50% прожиткового мінімуму, і може бути застосований, зокрема, у випадку, коли особа виховує двох чи більше дітей, які не досягли вісімнадцятирічного віку.

При цьому, право на таку податкову пільгу може застосовуватись лише у випадку, якщо дохід особи не перевищує прожиткового мінімуму помноженого на коефіцієнт 1,4.

Для застосування податкової пільги особа-працівник має подати роботодавцю відповідну заяву на застосування такої податкової пільги. Водночас, скористатись такою пільгою може тільки один з батьків, тому в заяві обовʼязково має бути зазначено, що другий з батьків не використовує своє право на збільшення доходу відповідно до кількості дітей. Разом із заявою подаються відповідні документи, що підтверджують право особи на отримання такої податкової пільги (зокрема, свідоцтва про народження дітей).

Пільга розпочинає своє застосування з моменту подання заяви та підтверджуючих документів, і, відповідно до законодавства, не потребує щорічного «поновлення» шляхом подання нової заяви.

Якщо ж під час роботи у працівника зʼявляться інші підстави для отримання податкової пільги – подається нова заява із зазначенням таких підстав і, відповідно, документів, підтверджуючих це.

 

Комментариев еще нет.

Оставить комментарий

%d такие блоггеры, как: