+38 (044) 279 65 21 +38 (097) 696 70 54 +38 (073) 696 70 54 office@uvito.ua

У зв’язку із надмірною завантаженістю господарських судів, що має наслідком необґрунтоване затягування розгляду навіть найпростіших судових спорів, а також загальний низький рівень досудової системи в Україні, субʾєкти господарювання все частіше шукають інші варіанти вирішення господарських конфліктів.

І одним із таким способів стало звернення до Міжнародного комерційного арбітражного суду, який діє при Торгово-промисловій палаті України.

Що ж необхідно для того, щоб ваш спір розглядався саме МКАС?

В першу чергу, необхідна наявність арбітражної угоди, в якій має бути зазначено, що будь-які спори між сторонами підлягають розгляду саме цим органом. Така угода може бути викладена як у вигляді окремого документу, так і у вигляді арбітражного застереження в основному договорі.

В будь-якому випадку, вона має бути укладена виключно в письмовому вигляді.

В чому переваги розгляду спору у МКАС?

  • оперативність розгляду (в середньому – 3 місяці, але не більше 6);
  • належна кваліфікація арбітрів (суддів), що спеціалізуються саме на розгляді таких питань, а також можливість самостійно обрати арбітрів, яким довірятимуть сторони;
  • остаточність і обовʾязковість рішення МКАС для сторін спору;
  • можливість примусового виконання рішення і в інших країнах;
  • гарантія конфіденційності спору;
  • можливість вибору мови провадження.

У звʾязку із змінами процесуального законодавства України були внесені відповідні зміни і до Регламенту МКАС, що дозволяє йому залишатись законодавчо привабливим, і при цьому ефективним способом розвʾязання спорів.

Звісно, збір за розгляд справи у МКАС буде дещо більший, ніж судовий збір, але перевари, які він забезпечує, все ж таки варті цього.

Нагадаємо, що окрім МКАС, сторони, під час укладання правочинів, можуть обрати іншій арбітраж або третейський суд, в якому б вони, у випадку виникнення спору, хотіли б його вирішувати.

%d блогерам подобається це: