+38 (044) 279 65 21 +38 (097) 696 70 54 +38 (073) 696 70 54 office@uvito.ua

Ще з березня 2017 року набрав чинності механізм захисту авторських прав в мережі інтернет шляхом подання власнику веб-ресурсу подання про блокування контенту протягом 48 годин.
Такий спосіб використовується для захисту прав на аудіовізуальні твори, компʼютерні програми, фонограми, але чомусь оминув літературні твори.
Але будемо працювати з тим, що є, тому розглянемо, що має містити заява, щоб її розглянули для захисту прав.

Обовʼязково мають бути вказані:

– ідентифікуючі і контактні дані заявника, від імені до телефону і електронної пошти.

– конкретний обʼєкт авторського права, права на який порушено і інформація про веб-ресурс, який порушив вказані права.

– підтвердження наявності майнових прав на зазначений обʼєкт авторського права.

– обґрунтування факту порушення прав і вимога про неможливість доступу до такої інформації;

– твердження про те, що вказані у заяві дані є достовірними і перевірені адвокатом (бо саме через адвоката слід подавати таку заяву).

Далі діє вже адвокат. За умови ідентифікації заявника та встановлення його контактних даних адвокат висуває вимогу про припинення порушення, обовʼязково додавши документи, що підтверджують його правомочність.

Зауважимо, що заяву може бути подано як в паперовій, так і в електронній формі. Заява в електронній формі подається з урахуванням законодавчих вимог щодо електронного документообігу, з електронним підписом. В паперовій формі обовʼязковим є наявність особистого підпису адвоката і надсилається листом з повідомленням про вручення.

Заява-вимога направляється як володільцю сайту, на якому розміщено обʼєкт авторського права, так і постачальнику послуг хостингу, який обслуговує цей сайт.

Володілець сайту, отримавши таку заяву, зобовʼязаний протягом 48 годин зупинити доступ до обʼєкта авторського права, та надати заявнику інформацію щодо вчинених заходів.

У яких випадках може бути відмовлено у зупиненні доступу?

  1. Якщо заяву направлено не уповноваженій особі, заяву оформлено з порушенням встановлених вимог, власник сайту має документально підтверджене право на використання такої інформації – в задоволенні заяви має бути відмовлено, із зазначенням причин такої відмови.
  2. Якщо володілець веб-сайту не є володільцем конкретної сторінки – він повинен протягом 24 годин направити отриману вимогу електронною поштою володільцю такої веб-сторінки і повідомити про це заявника.

Відповідь на вимогу надсилається по зворотному ланцюгу: від володільця сторінки – володільцю сайту, від володільця – постачальнику послуг хостингу і заявнику. Якщо відповіді від володільця сторінки не отримано – володілець сайту діє самостійно у описаний вище спосіб.

В той же час, існують випадки, коли заявник може напряму звернутись до постачальника послуг хостингу. У випадку, якщо володілець сайту проігнорував звернення, або в базах даних відсутня інформація про володільця сайту, заявник звертається одразу до постачальника послуг хостингу з вимогою прибрати інформацію, що порушує авторське право.

І трохи про відповідальність.

І володілець сайту, і володілець сторінки не будуть нести відповідальність за порушення авторських прав, якщо вчасно заберуть інформацію з доступу. Виключеннями будуть випадки, коли протягом трьох місяців володілець сайту чи сторінки допустив неправомірне розміщення одного й того самого твору на підконтрольних йому ресурсах, не зважаючи на попередження.

Дробиш Євгенія Дмитрівна

Дробиш Євгенія Дмитрівна
Юрист
Провідні практики:
господарське право і процес
медіа право
інформаційне право а
дміністративне право та процес
інтелектуальна власність

%d блогерам подобається це: