+38 (044) 279 65 21 +38 (097) 696 70 54 +38 (073) 696 70 54 office@uvito.ua

Наприкінці минулого року ДФС у індивідуальній податковій консультації №5313/ІПК/26-15-13-06-09 висловила цікаву думку щодо впливу розрахунків через електронні платіжні системи (наприклад, LiqPay) на систему оподаткування. Позиція податкового органу спірна і викликає багато питань, проте з нею варто ознайомитись і мати на увазі, як то кажуть: «попереджені – значить озброєні».

Так от, ДФС прирівнює розрахунки через платіжні системи не до безготівкових розрахунків, а до електронних коштів, що позбавляє субʼєкта господарювання права перебувати на спрощеній системі оподаткування.

При цьому, фактична ситуація дещо інша.

Найчастіше, платіжні системи є веб-інтерфейсом банківських установ. Наприклад, той же LiqPay є веб-інтерфейсом ПриватБанку і не зареєстрований в якості електронної платіжної системи (що легко перевіряється в Реєстрі платіжних систем НБУ).

При використанні цієї чи аналогічної системи гроші, отримані субʼєктом господарювання від споживачів, не «зависають» на платформі, а перераховуються прямо на банківський рахунок платника податків. Отже, фактично жодних розрахунків електронними коштами не відбувається, тут є звичні безготівкові розрахунки, просто за допомогою веб-ресурсу.

Тож факти свідчать про те, що розрахунки через електронні платіжні системи не будуть підставою для переходу субʼєкта господарювання зі спрощеної системи оподаткування на загальну. Виходячи з логіки і здорового глузду, навіть у випадку оскарження подібних рішень податкового органу суди мають підтримати позицію платника податків. Проте перевірити це ми зможемо лише у випадку, якщо такі спори фактично відбуватимуться.

Єліна Віталіна Олександрівна

Єліна Віталіна Олександрівна
Аудитор

Провідні практики: 
ведення обліку
консультування з питань оподаткування та бухгалтерського обліку
супровід проведення перевірок
аудиторська діяльність

%d такие блоггеры, как: