+38 (044) 279 65 21 +38 (097) 696 70 54 +38 (073) 696 70 54 office@uvito.ua

Майже всі магазини, окрім хіба що продавців харчових продуктів сьогодні надають можливість купити їх товар в кредит (розстрочку), за умовно символічні щомісячні платежі. В принципі, це зручно (не зважаючи на переплати), але в цій статті ми хотіли б розглянути, як співвідносяться кредит і право на повернення придбаного товару.

Конструкція з придбанням товару в кредит ускладнюється додаванням ще одної сторони – банківською установою, яка власне і надає грошові кошти на вашу покупку. Не раз вже наголошувалось, що договори навіть на мікрокредити варто уважно читати, щоб не пропустити важливі умови щодо відсотків і виплат, але навіть після підписання кредитного договору ви маєте право відкликати згоду на його укладення якщо:

– вирішите, що запропоновані вам умови вкрай невигідні;

– вирішите повернути придбаний товар до магазину.

У другому випадку виходить, що при поверненні товару у вас буде 2 окремі дії: власне повернення товару продавцю, і звернення до банку для розірвання договору кредиту. Зробити це ви маєте право за загальним правилом: не пізніше 14 днів з моменту придбання товару в кредит. Виключеннями будуть договори, які були посвідчені нотаріально, та ті, що укладались на виконання робіт, які вже виконані на момент звернення до банку.

Для розірвання кредитного договору вам необхідно буде вчинити наступний комплект дій:
  • Повідомити про це кредитну установу в строк не пізніше 14 днів з дня укладання такого договору. Повідомлення подається у письмовій формі і засвідчується особистим підписом. У випадку не особистого подання – представник повинен мати документ, що підтверджує його повноваження.
  • Після подання повідомлення в семиденний строк повернути кредитній установі видані раніше грошові кошти, сплатити відсотки за період користування, сплатити послуги за обслуговування, в разі виникнення заборгованості через прострочення – погасити таку заборгованість.
  • Якщо покупцем вже були зроблені кредитні платежі – дані кошти підлягають поверненню за вирахуванням відсотків.

Як бачимо, розірвати договір споживчого кредиту можна майже так само, як і повернути товар з будь-яких умов протягом 14 днів з моменту його придбання. Головне – не забути задіяти в цьому процесі банківську установу, оскільки у випадку повернення товару комунікації лише з продавцем буде недостатньо.

Сергєєв Петро Олександрович

Сергєєв Петро Олександрович
Адвокат. Директор ЮФ ЮВІТО

Провідні практики: 
захист прав та інтересів в судах (господарські, адміністративні, цивільні справи)
супроводження ведення господарської діяльності

 

 

%d блогерам подобається це: