+38 (044) 279 65 21 +38 (097) 696 70 54 +38 (073) 696 70 54 office@uvito.ua

Законодавство, що збільшило санкції за домашнє насильство, набрало чинності декілька місяців тому, тож можна вже аналізувати першу судову практику з цього питання.

Судових вироків ще не багато, проте і така кількість показує, що норми реально діють.

Додатково, для забезпечення системності в цій сфері, Кабінет Міністрів України затвердив Порядок формування, ведення та доступу до Єдиного державного реєстру випадків домашнього насильства та насильства за ознакою статі, що дозволить систематизувати наявні дані і одразу бачити, чи притягалась особа до відповідальності за подібні дії. Окрім того, це дозволить зібрати аналітичну інформацію, наприклад, кількість подібних випадків, причини їх виникнення, дозволить своєчасно надати допомогу постраждалим особам, а також організувати комплексну програму для протидії подібним випадкам.

Звісно, дані такого реєстру не будуть відкритими, і для захисту персональних даних доступ до них матимуть лише особи, що складають протоколи про випадки домашнього насильства, та особи, що надають правову допомогу в таких справах.

Як показують дані Єдиного реєстру судових рішень, санкції, що накладаються за вчинення домашнього насильства, зазвичай є громадськими роботами, у рідких випадках – арешт із подальшим проходженням спеціальної пробаційної програми (справи № 523/3115/19, № 303/1439/19, № 473/888/19).

Через невеликі обсяги судової практики, ще важко визначити, чи є ці санкції достатньо суворими для порушників, і чи спинять вони від повторюваності таких дій. Але в будь-якому випадку, впровадження такої відповідальності є позитивним кроком для захисту прав і формування здорового суспільства.

Чаплієва Кристіна Володимирівна

Чаплієва Кристіна Володимирівна
Адвокат. Голова адвокатського об’єднання

Провідні практики:
судова практика,
захист у сфері економічних правопорушень,
захист при ДТП,
сімейний адвокат.

%d блогерам подобається це: