+38 (044) 279 65 21 +38 (097) 696 70 54 +38 (073) 696 70 54 office@uvito.ua

Допит адвоката – не те щоб найросповсюдженіше явище, але певна специфіка щодо його проведення все ж таки існує, і пов’язане це зі специфікою адвокатського статусу.

Ми б хотіли розглянути деякі найрозповсюдженіші міфи щодо допиту адвоката, які допоможуть зрозуміти, як краще поводитись в такій ситуації.

  1. Адвоката взагалі неможна допитувати

Ні, ні і ще раз ні. Чинним законодавством заборонено допитувати адвоката лише з підстав, що становлять адвокатську таємницю. Тож якщо Вас викликають на допит як свідка у справі Вашого клієнта – з’явитись туди таки буде потрібно, а от давати показання, що стосуються адвокатської таємниці Ви маєте право відмовитись.

  1. Повістка – обов’язковий атрибут виклику на допит

Процесуальне законодавство прямо передбачає можливість виклику на допит шляхом телефонного дзвінка. Тож вимагати повістку слід лише тоді, коли Вам вкрай це вигідно.

  1. На допиті адвоката мають бути присутні представники Ради адвокатів регіону

Також ні, це не обов’язково. Наявність таких осіб має бути забезпечена в таких слідчих діях, як обшук/огляд приміщення адвоката. Тож не варто наполягати на присутності таких осіб і доказувати, що проведення допиту без них неможливе.

  1. Якщо до адвоката застосовано привід – йому краще казати все, що він знає

Законодавством як раз таки заборонено примусовий привід адвоката на допит (с.3 ст.140 КПК України). Тож в даному випадку краще не «зізнаватись у всьому», а оскаржувати такі неправомірні дії слідчих органів і суду.

  1. Клієнт має надати згоду на розголошення адвокатської таємниці лише у вигляді нотаріально засвідченої заяви і у присутності адвоката

У присутності адвоката має бути винесено лише заяву про відмову від адвоката. Для позбавлення інформації статусу адвокатської таємниці достатньо письмової заяви клієнта. Це, звичайно, іноді може ускладнювати життя і клієнтам, і їх адвокатам, оскільки невідомо, чи добровільно особа склала таку заяву. Тож рекомендуємо заздалегідь обговорювати з клієнтами подібні ситуації і визначити алгоритм дій, за яким вони мають діяти у випадку тиску на них.

 

%d блогерам подобається це: