+38 (044) 279 65 21 +38 (097) 696 70 54 +38 (073) 696 70 54 office@uvito.ua

Нещодавно майже всі в Україні жваво обговорювали новину, ніби то відтепер без експертизи, проведеної на підставі ухвали слідчого судді неможливо буде поховати померлу особу і незрозуміло, де в цей час доведеться зберігати тіло померлої особи.

Чого тільки не начиталися ми про це, тож вирішили і свою думку з цього питання висловити.

Дійсно, набрали зміни до КПК України в частині того, що відтепер експертизи в кримінальних провадженнях призначатимуться тільки за відповідною ухвалою слідчого судді (раніше слідчий та прокурор могли призначити самостійно). Цілком логічно, що експертиза щодо встановлення причини смерті особи також проводитиметься за відповідною ухвалою слідчої судді, отримання якої займатиме певний час.

Але як завжди є одне «але». І в даному випадку воно вкрай важливе і повністю змінює сприйняття ситуації в цілому.

Експертиза щодо встановлення причини смерті особи проводиться виключно у випадку наявного кримінального провадження, коли є підстави вважати, що така смерть була насильницькою.

Тобто, наявність відкритого кримінального провадження є обов᾿язковою, і в цьому, лише в цьому випадку, до проведення поховання людини необхідно буде провести експертизу.

Якщо ж смерть особи була природньою – її родичі не відчують на собі жодних нововведень кримінально-процесуального законодавства.

Тож ми радимо не починати панікувати раніше, ніж це дійсно необхідно, детально розбиратись в усіх змінах, а за необхідності – звертатись до спеціаліста за консультацією, щоб він пояснив, чи дійсно все так страшно.

%d блогерам подобається це: