+38 (044) 279 65 21 +38 (097) 696 70 54 +38 (073) 696 70 54 office@uvito.ua

На початку літа 2019 року Мінінфраструктури було внесено зміни до Правил перевезень вантажів (наказ Мінтранспорту №363), якими запроваджено принципіально нові положення щодо транспортних накладних.

В першу чергу, було в новій редакції викладено форму ТТН. При цьому по тексту наказу зауважується, що сторони можуть використовувати і інші форми, зі збереженням обов’язкових реквізитів, серед яких:

  • Назва
  • Дата і місце складання
  • Назви сторін, що беруть участь в перевезенні
  • Інформація про транспортний засіб перевезення
  • Адреси пунктів завантаження і розвантаження.
  • Підписи сторін.
За бажанням, сторони можуть доповнити форму іншою інформацією.

В Правилах перевезення уточнено, що ТТН може бути сформована в електронному вигляді (тепер вже офіційно), і що процедура вантаження чи розвантаження має містити в собі етап передачі водію оформлених ТТН, лише після цього вона вважатиметься закінченою.

Важливим є те, що в електронних ТТН також мають бути підписи відповідальних осіб, проте формуються вони за допомогою електронного підпису (за загальними правилами електронного документообігу).

Важливо, що якщо за правилами перевезення до ТТН мають бути додані документи (наприклад, сертифікати, ліцензії та ін.), ті самі документи переводяться в електронну форму та додаються до електронної ТТН.

На відміну від паперових ТТН, електронні ТТН оформлюються в системі, а водію на руки передається лише один примірник, для пред’явлення уповноваженим особам. І водій, відповідно, ставитиме свій підпис на цьому паперовому екземплярі після прийняття товару.

Сергєєв Петро Олександрович

Сергєєв Петро Олександрович
Адвокат. Голова судової практики

Провідні практики:
захист прав та інтересів в судах,
супроводження та ведення господарської діяльності

 

%d такие блоггеры, как: