+38 (044) 279 65 21 +38 (097) 696 70 54 +38 (073) 696 70 54 office@uvito.ua

Ми багато пишемо про виїзні податкові перевірки і про порядок поведінки під час їх проведення, проте сьогоднішня наша стаття буде присвячена камеральним перевіркам, зазвичай менш «небезпечним», проте теж поширеним.

Що таке камеральна перевірка та в чому її відмінність від виїзної перевірки? 

Так от, камеральна перевірка за своєю суттю проводить тільки перевірку даних податкових декларацій, поданих самим платником податків. На відміну від планової/позапланової перевірки, камеральна перевірка проводиться в приміщенні податкового органу, і під час її проведення платник податків не контактує напряму з контролюючим органом.

Важливою відмінністю від виїзної перевірки є те, що не враховується згода чи не згода платника податків на проведення такої перевірки, та й спеціальне рішення керівника податкового органу не потрібна на її проведення.

Проте, відсутність такої згоди не позбавляє платника податків оскаржити результат податкової перевірки, який буде направлено на його поштову адресу. Протягом 10 робочих днів він має можливість подать свої заперечення, які податковий орган розглядає протягом 7 робочих днів. За бажанням, можна навіть взяти участь під час розгляду таких заперечень, проте необхідно повідомити про це під час подання своїх заперечень.

В подальшому є можливість оскаржити результати перевірки (акт перевірки) до вищестоящого органу або до суду.

Щодо самої перевірки, то там також є певні часові обмеження її проведення. Так, показники декларації можуть бути перевірені не пізніше, ніж після спливу 30 днів від граничного строку подання відповідної декларації. В той же час, якщо подавався ще уточнюючий розрахунок, перевірити ці показники можна протягом 1095 днів з дня його подання.

Ну і на останок. Що ж саме перевіряє камеральна перевірка? Її предметом є своєчасність складання та реєстрації накладних, своєчасність подання декларації, своєчасність сплати задекларованих сум податків, а також відповідність інформації, зазначеної в податковій звітності, фактичним обставинам справи.

Сергєєв Петро Олександрович

Сергєєв Петро Олександрович
Адвокат. Керівник судової практики

  Провідні практики:
захист прав та інтересів в судах,
супроводження та ведення господарської діяльності

 

%d блогерам подобається це: