+38 (044) 279 65 21 +38 (097) 696 70 54 +38 (073) 696 70 54 office@uvito.ua

Незнання про податки не звільняє від їх сплати, а також від відповідальності за їх несплату. Тому в цій статті ми розглянемо, в яких випадках фізична особа сплачуватиме податок при купівлі авто.

В принципі, під час купівлі авто може виникнути зобовʼязання лише зі сплати збору до Пенсійного фонду і транспортного податку. ПДФО не сплачується, оскільки фактично особа не отримуватиме дохід. Виключенням може бути ситуація, якщо особа купила автомобіль за ціну, що нижче ринкової вартості. В такому випадку ця сумма вважатиметься додатковим благом і оподатковуватиметься відповідно до статей 164 та 165 ПК України.

Розмір збору до ПФУ залежатиме від вартості автомобілю і може бути в межах від 3% до 5%.

Транспортний податок, в свою чергу, буде сплачуватись у випадку, якщо авто не старше 5 років (з дати випуску), а його ринкова вартість не перевищує 375 мінімальних зарплат (станом на 1 січня звітного року).

Додаткові податкові зобовʼязання виникатимуть, якщо власник авто – фізична особа, вирішить здавати це майно в оренду юридичній особі.

В першу чергу, такі правовідносини мають бути належним чином оформлені у вигляді письмового договору з нотаріальним посвідченням (стаття 799 ЦК України). Орендна плата почне нараховуватись з моменту передачі речі, і припиниться моментом повернення, про обидві події необхідно скласти відповідний акт приймання-передачі.

Оскільки стороною такого договору буде звичайна фізична особа, юридична особа-орендар виступатиме податковим агентом щодо неї, і оподатковуватиме суму оренди ПДФО в розмірі 18% та військовим збором в розмірі 1,5%.

Чинне законодавство прямо не передбачає підписання ще якихось документів в процесі оренди, але оскільки стороною правовідносин є юридична особа, що зобовʼязана вести бухгалтерський та податковий облік, ми рекомендуємо щомісячно складати акти, де сторони підтверджуватимуть факт оренди і оплати орендної плати. Це дозволить уникнути зайвих питань щодо моменту виникнення витрат у юридичної особи та доходу – у фізичної.

Єліна Віталіна Олександрівна

Єліна Віталіна Олександрівна
Аудитор

Провідні практики:
ведення обліку
консультування з питань оподаткування та бухгалтерського обліку
проведення перевірок
аудиторська діяльність

%d такие блоггеры, как: