+38 (044) 279 65 21 +38 (097) 696 70 54 +38 (073) 696 70 54 office@uvito.ua

В липні 2019 року Європейським судом з прав людини було винесене перше рішення стосовно України з розгляду вимог за ст.5 Конвенції щодо домашнього арешту у справі «Корбан проти України».

За фактичними обставинами справи, арешт особи відбувся через рік після відкриття кримінального провадження, і через 3 дні після арешту, у зв’язку із відсутністю судового рішення, особу було звільнено і повторно заарештовано через 2 хвилини. Судове засідання щодо вибору запобіжного заходу, тривалістю в майже 24 години, винесло рішення про домашній арешт.

Заявник звернувся до ЄСПЛ, обґрунтував свій арешт політичними мотивами, та посилався на порушення норм Конвенції і в частині арештів, і в частині винесення запобіжного заходу.

І ЄСПЛ виніс рішення, в якому констатував ряд порушень Конвенції:

  •  Порушення ст.3 Конвенції – де визнано катуванням участь заявника в занадто довгому судовому засіданню, що проводилось і в нічний час також, з урахуванням що на передодні він переніс хірургічне втручання;
  • Порушення ст.5 Конвенції – де визнано порушення права на свободу та особисту недоторканість через відсутність обґрунтованих підстав для арешту і запобіжного заходу;
  • Порушення ст.5 Конвенції – де визнано порушення права на справедливий суд через публічні оголошення про кримінальне переслідування заявника до моменту виникнення на це законних підстав.

Тож справа «Корбан проти України» є першим рішенням ЄСПЛ, де в комплексі з іншими вимогами було розглянуто вимоги щодо домашнього арешту і винесено рішення на користь заявника.

Чаплієва Кристіна Володимирівна


Чаплієва Кристіна Володимирівна

Адвокат. Голова адвокатського об’єднання

Провідні практики:
судова практика,
захист у сфері економічних правопорушень,
захист при ДТП,
сімейний адвокат.

%d такие блоггеры, как: