+38 (044) 279 65 21 +38 (097) 696 70 54 +38 (073) 696 70 54 office@uvito.ua

З наближенням строків подання декларацій за 2018 рік ми хотіли б на підставі матеріалів податкової бази «ЗІР» сформулювати для вас основні тези оподаткування подарунків, отриманих у 2018 році.

1. Так, з початку 2019 року не підлягає оподаткуванню та вартість подарунків, що менше встановленої законодавством суми в 1 043,25 грн. на місяць (тобто, вся сума подарунку ділиться на 12 календарних місяців). Та ж вартість, що перевищує вказаний розмір, оподатковуватиметься ПДФО в розмірі 18% та військовим збором в розмірі 1,5%.

2. Якщо було подаровано земельну ділянку – необхідно визначити її оціночну вартість для встановлення бази оподаткування. Визначення вартості проводиться за допомогою експертного оцінювання. Якщо подарунок отримано не від родича першого або другого ступеня спорідненості -– оплаті підлягатиме ПДФО в розмірі 5% та військовий збір за стабільною ставкою в 1,5%.

3. Нерезиденти (фізичні особи), що отримали подарунок від резидентів (також фізичних осіб) сплачують податки за загальною ставкою: 18%+1,5%.

4. Подарунки співробітникам від роботодавця також підлягатимуть оподаткуванню в сумі, що перевищують 1 043,25 грн., крім того нараховується ЄСВ на повну вартість подарунку

5. За подарунок, отриманий неповнолітньою дитиною від сторонньої особи, батьки такої дитини нестимуть податкове навантаження. Вони зобовʼязані відобразити своє майно в податковій декларації від імені дитини і сплатити податки за ставками 18%+1,5%.

6. Навіть якщо договір дарування було розірвано, але зроблено це в наступному звітному році, обовʼязок сплати податків виникає з моменту виникнення права власності на таке майно. Тому обдаровуваний має зафіксувати подарунок в своїй декларації та сплатити за нього податки.

Будьте уважні під час заповнення ваших декларацій і робіть це завчасно, щоб за необхідності встигнути звернутись до спеціаліста за допомогою та розʼясненнями.

Єліна Віталіна Олександрівна


Єліна Віталіна Олександрівна

Аудитор

Провідні практики:
ведення обліку,
консультування з питань оподаткування та бухгалтерського обліку,
проведення перевірок,
аудиторська діяльність

%d блогерам подобається це: