+38 (044) 279 65 21 +38 (097) 696 70 54 +38 (073) 696 70 54 office@uvito.ua

З урахуванням просто таки драконівських штрафів за правопорушення, повʼязанні з працевлаштуванням, ми не припиняємо нагадувати про необхідність суворого дотримання норм законодавства в цій галузі.
Ми пропонуємо розглянути конкретне питання саме прийняття працівника на роботу і які документи запитуються та оформлюються під час такого працевлаштування.

 Які  саме документи необхідно отримати від працівника при прийнятті на роботу?

Від самого працівника треба отримати:
1. паспорт;
2. трудову книжку;
3. документ про освіту.

Зауважте, що в де-яких випадках  необхідно отримати ще й довідку про стан здоровʼя, а зважаючи на подальші дії щодо повідомлення про взяття особи на роботу є сенс одразу попросити в нього ІПН.
На підставі цих документів з майбутнім працівником укладається трудовий договір (який може бути й усним), обовʼязково виноситься наказ (розпорядження) про прийняття на роботу, і подається повідомлення до податкового органу про таке працевлаштування. При цьому, податкову про це варто все ж таки повідомити завчасно. Зауважимо, що все це формально створюється на підставі заяви працівника про прийняття на роботу, охоча цей документ одразу нікуди не подається.
Після оформлення цього пакету документів варто прослідкувати, що працівника під підпис ознайомили з умовами праці, посадовою інструкцією, правилами внутрішнього трудового розпорядку та правилами безпеки (за наявності).

 Цікавим є питання щодо прийняття на роботу керівника новоствореного підприємства.

Відповідно до законодавства, призначається він протоколом загальних зборів, і з моменту реєстрації юридичної особи податковий орган вже бачить всі дані про нього як про керівника. При цьому, до виконання своїх трудових обовʼязків на цей момент особа ще не приступила (і приступить, цілком можливо, аж через тиждень-два, всяке трапляється).
В такому випадку рекомендуємо за день-два до запланованого початку діяльності подати до податкового органу повідомлення встановленого зразку, за необхідності додавши наказ керівника про те, що з конкретної дати він приступає до виконання своїх посадових обовʼязків.
Ці правила дуже прості, але важливість їх від цього не зменшується. Тож будьте уважні, дотримуйтесь встановлених норм там, де це можливо, і намагайтесь не створювати собі проблем там, де їм можна запобігти.

Богатинська Наталія Олександрівна

Богатинська Наталія Олександрівна
Юрист

Провідні практики:
комерційне та цивільне право
нерухомість та земельні відносини
трудове право
досудове врегулювання спорів

 

%d блогерам подобається це: