+38 (044) 279 65 21 +38 (097) 696 70 54 +38 (073) 696 70 54 office@uvito.ua

В червні 2018 року було прийнято закон, який з лютого 2019 року по новому регулюватиме валютні операції в Україні. У звʼязку з тим, все те, що наразі врегульовано Декретом КМУ від 19.02.1993р. буде змінено і врегульовано в новому форматі.

Зупинимось на основних нововведеннях закону.

По-перше, закон нарешті визначає принципи валютного регулювання, наводячи їх конкретний перелік. Так, принципами валютного регулювання є:
  • свобода здійснення валютних операцій;
  • ризикоорієнтовність;
  • ефективність;
  • достатність;
  • прозорість;
  • ринковість;
  • самостійність.
По-друге, вносяться зміни в ліцензування в сфері валютних операцій.

Ліцензії будуть бустроковими, і видаватимуться лише банкам, операторам поштового звʼязку і тим небанківським установам, що здійснюють валютні операції.

Фізичні особи не зобовʼязані отримувати індивідуальну ліцензію, але, зважаючи на право НБУ та банків вводити тимчасові заходи впливу для валютного регулювання, це не означає автоматичне отримання права на здійснення будь-якої валютної операції.

По-третє, законом виключено обовʼязок декларування валютних цінностей (валюти, акцій, векселів та ін.).
По-четверте, значно спрощено процедуру отримання кредиту від нерезидента.

Якщо раніше (і зараз) кредитний договір має бути зареєстрований в НБУ, то в подальшому субʼєкт валютної операції надаватиме лише повну інформацію про цю операцію в банк, через який цей кредит отримуватиметься.

По-пʼяте, значно розширено повноваження НБУ в сфері нагляду за валютними операціями (з правом самостійності в прийнятті рішень).

Отже, слід очікувати цілу низку нових постанов НБУ, якими буде встановлено новий режим валютного регулювання у відповідності до нового закону.

%d такие блоггеры, как: