+38 (044) 279 65 21 +38 (097) 696 70 54 +38 (073) 696 70 54 office@uvito.ua

Для осіб, які вперше придбали житло, існує можливість повернути невелику частину коштів, сплачених під час його оформлення. Мова йде про повернення пенсійного збору, який сплачує особа до моменту нотаріального посвідчення правочину.

Чинне законодавство передбачає декілька винятків для сплати збору на обовʼязкове пенсійне страхування, і перша купівля житла – один з таких винятків. Але у звʼязку з тим, що в Україні відсутній механізм, що дозволив би перевірити, чи вперше чи не вперше особа купує житло, покупцю доводиться в будь-якому випадку сплачувати цей 1% від суми, а потім, за бажанням, намагатись повернути його. Зауважимо, навіть якщо така перша купівля була декілька років тому – ви все ще можете отримати назад сплачений збір.

Що для цього необхідно зробити?

1. Знайти квитанцію про сплату збору на обовʼязкове пенсійне страхування та документи, що підтверджуватимуть ваше право власності на придбане майно.

2. Звернутись до територіального органу Пенсійного фонду України з проханням внести подання до органів Державної казначейської служби про повернення помилково сплачених сум, виклавши та аргументувавши свою позицію.

3. Отримати відповідь-відмову ПФУ про неможливість вчинити такі дії у звʼязку з тим, що відсутній механізм перевірки, вперше ви купили майно чи ні.

4. Протягом 6 місяців з дня отримання відповіді ПФУ (строк визначено ст.122 КАС України) звернутись до адміністративного суду з позовом про визнання такого рішення неправомірним та про зобовʼязання вчинити конкретні дії. В нашому випадку – внести подання до казначейської служби. Додатково можна долучити до справу і казначейську службу, спробувавши зобовʼязати її виплатити такі помилково сплачені кошти.

Отже, головне в такому випадку – дотриматись строків подання позову до суду, і за бажанням ви зможете повернути собі частину сплачених вами коштів навіть в тому випадку, якщо ви придбали ваше перше житло декілька років тому.

Сергєєв Петро Олександрович

Сергєєв Петро Олександрович
Адвокат. Директор ЮФ ЮВІТО

 Провідні практики:
захист прав та інтересів в судах
супроводження та ведення господарської діяльності

%d такие блоггеры, как: