+38 (044) 279 65 21 +38 (097) 696 70 54 +38 (073) 696 70 54 office@uvito.ua

Окрім питання посилення відповідальності за несплату аліментів, що відносно нещодавно впровадили в Україні (що безумовно є позитивним моментом), в нас все ще існують процесуальні неузгодженості з цього питання.

Так, Постанова 146 від 26.02.1993 року встановлює, що аліменти мають відраховуватись з усіх форм заробітку особи (в тому числі зі страхування), і встановлює чіткий перелік, з яких сум аліменти не вираховуються. Кошти, нараховані за період перебування на лікарняному не входять до цього переліку.

Одночасно, чинне законодавство передбачає, що роботодавець може самостійно утримувати суму аліментів з доходів працівника і перераховувати їх отримувачу аліментів. Але відсутня процедура того, як зробити це щодо лікарняних коштів, оскільки вони мають чітке цільове призначення, і зараховуються вони на окремий рахунок для страхових коштів, що відкривається в НБУ.

Сам Фонд Соціального Страхування не визначився з механізмом з цього питання. В своєму листі №522-11-1 визнається, що аліменти з лікарняних мають вираховуватись. Одночасно визнається і те, що механізму для цього не передбачено. Тож це питання залишається на розсуд роботодавців, які, теоретично, можуть застосувати 2 способи:

  • Вирахувати суму, яка мала б бути вирахувана з лікарняних, із заробітної плати (додаткове вирахування).
  • Нарахувати працівнику необхідну суму, а суму аліментів працівник внесе в касу, надавши можливість роботодавцю далі перерахувати це як утримані аліменти.

Обидва способи передбачають добровільну згоду працівника на такі дії, тож бесіду з ним варто провести заздалегідь. Сподіватимемося, що такі законодавчі неузгодженості не стануть причиною для нарахування штрафів на роботодавців.

Чаплієва Кристіна Володимирівна

Чаплієва Кристіна Володимирівна
Адвокат. Голова адвокатського об’єднання

Провідні практики:
судова практика,
захист у сфері економічних правопорушень,
захист при ДТП,
сімейний адвокат.

%d блогерам подобається це: