+38 (044) 279 65 21 +38 (097) 696 70 54 +38 (073) 696 70 54 office@uvito.ua

Майже пів року в Україні діють вже нові правила щодо стягнення аліментів на дітей, що значно збільшили відповідальність за несплату аліментів. За словами працівників Міністерства Юстиції України, саме ці нововведення призвели до того, що боржниками сплачено 160 мільйонів гривень аліментів, з яких 37 мільйонів стягнуто за рішеннями державних виконавців.

Як бачимо, тенденція є досить позитивною, тому ще раз нагадаємо про нові можливості, які надають внесені зміни.

Так, якщо боржник не сплачує призначені аліменти протягом більше шести місяців, державний виконавець має право:

  1. Скласти відповідний протокол про адміністративне правопорушення та направити його до місцевого суду для притягнення боржника до адміністративної відповідальності.

Зміни в законодавство щодо цієї відповідальності передбачають можливість накладення на особу стягнення у вигляді суспільно корисних робіт, які є оплачуваними (на відміну від громадських), а отже дають можливість хоча б частково, але погашати заборгованість.

  1. Видати стягувачу довідку про наявність заборгованості зі сплати аліментів.

Наявність такої довідки значно спрощує життя особі, з якою проживає дитина, оскільки надає можливість протягом місяця з дня її видачі самостійно вирішувати питання щодо виїзду дитини за кордон, без наявності нотаріально посвідченої згоди іншого з батьків.

  1. Винести постанову щодо накладення обмежень на боржника в частині:

– виїзду за кордон;

– керуванні транспортними засобами;

– користування вогнепальною зброєю;

– обмеження права на полювання.

І якщо останні два обмеження навряд чи будуть вагомим стимулом до сплати аліментної заборгованості, перші два обмеження зможуть впливати на злісних боржників, оскільки можуть суттєво вплинути на їх звичний спосіб життя.

За даними Мінюсту, на сьогодні вже обмежено право виїзду за кордон близько 67 тисячам боржників, обмежено в праві користування транспортним засобом 63 тисячі осіб, 3 тисячі боржників направлено на суспільно-корисні роботи, а ще 7 тисяч об’явлено до розшуку.

Як бачимо, нововведення є достатньо корисними, і хоча вони поки що не так ефективні, як аналогічні норми закону в інших країнах, Україна поступово рухається в сторону належного захисту права дітей на відповідне матеріальне забезпечення.

%d блогерам подобається це: