+38 (044) 279 65 21 +38 (097) 696 70 54 +38 (073) 696 70 54 office@uvito.ua

Не всі платники податків в курсі, але законодавством передбачена можливість змінювати вид податкової перевірки. Варіантів таких замін не багато, але платник податків цілком може ініціювати заміну призначеної щодо нього документальної невиїзної перевірки на документальну виїзну.

Для чого це потрібно?

Як зрозуміло з самих назв, документальна невиїзна перевірка проводиться в приміщенні податкової служби, а документальна виїзна – за місцем розташування платників податків.

Проте існують випадки, коли платник податків сам зацікавлений, щоб перевірка відбулася за його адресою. Це може бути у випадку:

  • Значних обсягів первинної документації, які фізично неможливо доставити до органу податкової служби;
  • Необхідності здійснити контрольні заходи в приміщення підприємця (наприклад, для зняття інформації з технічних пристроїв).

За наявності таких обставин паралельно мають бути відсутні і обставини, що перешкоджатимуть документальній виїзній перевірці, наприклад, відсутність платника податків за його адресою.

Загальна можливість зміни передбачена п. 79.5 ст.79 Податкового Кодексу України. Але слід звернути увагу, що законодавством не деталізовано підстави для зміни виду перевірки, тому остаточне рішення щодо зміни залишається на розсуд податкового органу. Ще одне спірне питання – строки подання платників податків заяви на таку зміну. Ані Податковим кодексом, ані внутрішніми інструкціями не врегульовано строки подання таких заяв. Тому на нашу думку, подавати їх варто якнайшвидше, і до того, як почнеться невиїзна документальна перевірка і у податковій будуть підстави вважати, що ви не надаєте матеріали за їхніми запитами.

Додаткову інформацію з цього питання ви можете проглянути в індивідуальній податковій консультації ІПК від 14.02.2019 р. №530/К/99-99-13-04-03-14/ІПК.

Сергєєв Петро Олександрович

Сергєєв Петро Олександрович
Адвокат. Директор ЮФ ЮВІТО

Провідні практики:
захист прав та інтересів в судах
супроводження ведення господарської діяльності

 

%d такие блоггеры, как: