+38 (044) 279 65 21 +38 (097) 696 70 54 +38 (073) 696 70 54 office@uvito.ua

Чи бути мораторію на перевірки у 2018 році?

Шановні Клієнти, звертаємо Вашу увагу на те, що дія Закону №1728-VIII, яким було запроваджено дію мораторію на проведення планових перевірок суб’єктів  господарювання, спливає 31.12.2017 р.

Щодо подальшої «долі» мораторію на проведення планових перевірок у сфері господарської діяльності, то це питання, як і попереднього разу, остаточно буде вирішуватися ближче до Нового2018 Року. Проте вже сьогодні є підстави припускати, що скоріш за все мораторій на 2018 рік НЕ ПРОДОВЖАТЬ.

Про це свідчать, зокрема, наступні події.

мораторій на перевіркиПо-перше, з боку державних органів, в тому числі регуляторних і контролюючих, збільшилися критичні заклики за скасування мораторію на перевірки. Державна регуляторна служба, Міністерство екології, Державна служба з надзвичайних ситуацій, та ряд інших контролюючих органів та комітетів ВРУ вже висловились про недоцільність та необґрунтованість продовження такого мораторію.

За словами чиновників, суб’єкти господарської діяльності зловживають мораторієм і при провадженні господарської діяльності не дотримуються визначених законодавством правил, норм, інструкцій, в тому числі мають місце випадки порушень у сфері охорони праці, правил пожежної безпеки, охорони довкілля, санітарних норм, які в свою чергу призводили до збільшення кількості лісових пожеж, збільшення кількості дитячих отруєнь, поширення захворюваності серед населення тощо.

По-друге, Регуляторна служба, Мінекономрозвитку та Офіс ефективного регулювання запускають проект планування комплексних перевірок (http://ias.brdo.com.ua). За планом, через цей новий сервіс автоматично формуватимуться плани заходів державного нагляду (перевірки), пропозиції на проведення яких висуватимуться самими органами такого нагляду. Наразі даний сервіс не працює на 100%, але в подальшому кожний окремий субʼєкт господарювання зможе перевірити наявну щодо нього інформацію про майбутні перевірки.

Державна регуляторна служба звертає увагу, що особа, щодо якої заплановано таку комплексну перевірку, за допомогою направлення письмового звернення може відмовитись від її проведення. В такому випадку вона перевірятиметься за відповідними планами заходів кожного органу державного нагляду.

Тобто на сьогоднішній день можна впевнено стверджувати, що контролюючі органи вже повним ходом готуються до початку перевірок суб’єктів господарювання, починаючи з 2018 року, таким способом доносячи до суб’єктів господарювання інформацію про те, що мораторій на перевірки продовжуватися не буде.

Про подальші ситуацію з приводу змін у законодавстві та необхідність проведення певних превентивних дій суб’єкта господарювання до моменту приходу контролюючих органів з перевірками, наша компанія буде Вас інформувати.

 

БОГАТИНСЬКА
НАТАЛІЯ ОЛЕКСАНДРІВНА

Старший юрист, спеціалізація «Правник»

ПРОВІДНІ ПРАКТИКИ:
Комерційне та цивільне право;
нерухомість та земельні відносини;
трудове право;
досудове врегулювання спорів;
судовий захист;
інтелектуальне право;
фахівець в системі публічних закупівель.

 

%d такие блоггеры, как: