+38 (044) 279 65 21 +38 (097) 696 70 54 +38 (073) 696 70 54 office@uvito.ua

Реєстр судових рішень демонструє стабільно велику кількість справ щодо адміністративних правопорушень, тому в даній статті ми хотіли б розглянути питання оскарження документів, отриманих в адміністративному провадженні: протоколів, постанов та ін.

Що саме підпадає під поняття адміністративне правопорушення?

Розпочнемо з того, що під адміністративні правопорушення підпадають ті справи, які за своїми наслідками є менш небезпечними для суспільства, аніж кримінальні злочини.

Саме тому ст.172-6 КУпАП передбачає відповідальність за неподання декларації (або зазначення в ній недостовірних відомостей) особою, уповноваженою на виконання функцій держави чи місцевого самоврядування.

Суть в принципі проста – особа мала обовʾязок подати декларацію – не виконала її – уповноважені особи складають протокол про адміністративне правопорушення – накладається штраф.

Але як і будь-який інший документ, винесений органом державної влади, такий протокол можна оскаржити, якщо особа вважає, що винесено його безпідставно.

Найцікавішим моментом цього складу правопорушення є відсутність поважних причин для подання такої декларації. Тому якщо особа в суді зможе довести поважність причин, через які вона не мала змоги подати декларацію (субʾєктивні причини, як то перебування на лікарняному, або незалежні від неї, наприклад, технічні збої на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції) вона не буде визнана винною у такому правопорушенні.

Оскарження протоколу: процедура, строки

Процедура оскарження такого протоколу доволі стандартна – через місцевий суд доводити свою позицію в той час, коли уповноважені державою особи на підставі складеного протоколу ініціюють справу про притягнення особи до адміністративної відповідальності.

Як і в інших правопорушеннях, особу можна притягнути до відповідальності не пізніше 3 місяців з моменту виявлення правопорушення і не пізніше 2 років з моменту вчинення.

Продовження строків не передбачено, тому в разі їх спливу провадження буде закрито. Якщо ж строки закінчились на момент розгляду справи в суді – суд спочатку встановлює всі обставини справи, а потім вже закриває провадження.

Справа має бути розглянута протягом 15 днів з моменту отримання судом відповідного протоколу про адміністративне правопорушення, але цей строк може бути зупинений судом, якщо особа, щодо якої вирішується це питання, умисно ухиляється від розгляду справи та вживає заходів для затягування процесу. Оскільки присутність особи в даній категорії справ є обовʾязковою, суд може застосувати привід в судове засідання.

Як бачимо, для того, щоб оскаржити адміністративний протокол щодо неподання декларації достатньо під час судового розгляду аргументовано викласти свою позицію щодо поважності причин, які завадили Вам це зробити. І в такому випадку суд прийме рішення на Вашу користь.

Зауважимо, що кожну справу про адміністративні правопорушення слід вирішувати індивідуально, спираючись на факти і нюанси, наявні саме в цій справі. Тільки у такий спосіб можливо надати якісну правову допомогу під час оскарження документів, прийнятих в адміністративному провадженні.

ПРОВІДНІ ПРАКТИКИ:
судова практика;
захист у сфері економічних правопорушень;
захист при ДТП;
сімейний адвокат.

 

%d такие блоггеры, как: